Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Drewniane zabawki dla dzieci - dlaczego warto je kupować
Drewniane zabawki dla dzieci - dlaczego warto je kupować

 

W obecnych czasach, kiedy zalewają nas tanie, plastikowe zabawki z Chin, ceny porządnych drewnianych zabawek wydają się za wysokie. Szczekające pieski, grające pianinka, sterowane samochodziki, mówiące lalki przyciągają uwagę nie tylko dzieci, chociaż często zawierają niebezpieczne substancje szkodzące zdrowiu. Drewniane zabawki nie grają, nie są pstrokate i na pewno nie idą z trendem panującym w danym momencie.

Ale zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy się, dlaczego warto inwestować w drewniane zabawki?

  • Są ekologiczne, przyjazne naszemu środowisku. Nie będą po wyrzuceniu rozkładać się dziesiątki lat gdzieś na wysypisku, bo jestem pewna, że kiedy będziesz sortować zabawki dziecka, to tych drewnianych nie wyrzucisz, a przekażesz je dalej lub schowasz na pamiątkę.
  • Dobrej jakości drewniane zabawki są w pełni bezpieczne, bo do ich wytworzenia potrzebny jest tylko naturalny składnik- drewno. Drewno powoduje, że zabawki są miłe w dotyku i ciepłe. Malowane atestowanymi farbami i lakierami.
  • Drewniane zabawki nie zalewają dzieci falą migających światełek i dźwięków. Dzieci mogą się wyciszyć i odpocząć od bodźców, które codziennie atakują je z niemal każdej strony.
  • Siła drewnianych zabawek tkwi w prostocie. Dają dziecku dużo więcej możliwości zabawy, pobudzają wyobraźnię np. klocek dzisiaj może być elementem domku, a jutro np. karmą dla kota. Tylko wyobraźnia ogranicza możliwość zastosowania.
  • Drewniane zabawki są trwałe, nie rozpadają się na części, nie pękają przez co są bezpieczne dla dziecka. Umiejętnie dobierane do wieku dziecka nie stwarzają zagrożenie zadławieniem się mały elementem.
  • Drewniane zabawki nie potrzebują baterii.
  • Nie mają ostrych krawędzi, producenci dbają o to, żeby minimalizować ryzyko zrobienia sobie krzywdy przez dziecko podczas zabawy.
  • Drewniane zabawki łatwo utrzymać w czystości, nie mają różnych trudno dostępnych zakamarków. Dodatkowo drewno posiada właściwości antybakteryjne.

Drewniane zabawki są piękne i mogą stanowić ładny element dekoracyjny dziecięcego pokoju.

I na koniec "drewniaczki" są ponadczasowe, a ich zalety od lat niezmiennie takie same. Są to bezdyskusyjnie zabawki dla wielu pokoleń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl